Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Programowali z Akademią Morską
17-01-2018

Programowali z Akademią Morską

Data wydarzenia: 17-01-2018

W piątek 12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod kierunkiem doktora Grzegorza Stępnia – wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie, poznawali tajniki pracy z programem Autodesk ReCap.

Dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie uczniowie technikum już po raz drugi mieli możliwość pracy z nowoczesnym skanerem laserowym. Młodzi informatycy wykonali skan pomieszczenia tworząc zbiory danych 3D ze skanów laserowych i fotografii, a następnie dokonali obróbki chmur punktów w programie Autodesk ReCap. Skanery tego typu stosowane są przez architektów oraz inżynierów do projektowania obiektów z bardzo dużą precyzją i dokładnością. Przyszli technicy informatycy z ZSP w Kaliszu Pomorskim będą szkolić się w różnych dziedzinach w ramach zajęć dodatkowych, wykraczających poza podstawę programową, z Kontraktu Samorządowego, który jest realizowany w powiecie drawskim. Młodzież z zainteresowaniem czeka na kolejne zajęcia, które będą odbywały się  nie tylko w Kaliszu Pomorskim, ale również na uczelniach wyższych, m. in. w Szczecinie i w Koszalinie.
- Najefektywniej uczymy się przez doświadczenie, a realizacja działań projektowych w ramach Kontraktu Samorządowego otwiera przed uczniami nowe możliwości –  skomentowała Katarzyna Witek, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i szkolny koordynator Kontraktu Samorządowego.
Szkoła kieruje podziękowania do doktora Grzegorza Stępnia za profesjonalne przygotowanie zajęć i pokazanie uczniom technikum informatycznego możliwości, jakie daje zastosowanie technologii IT w praktyce oraz poszerzenie ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona