Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Apel tuż przed feriami
17-01-2018

Apel tuż przed feriami

Data wydarzenia: 17-01-2018

W dniu 12 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował odchodzącej na emeryturę Małgorzacie Witek za wieloletnią pracę w szkolnej stołówce. Uczniowie docenili jej trud i zaangażowanie gromkimi brawami. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, stuprocentową frekwencją oraz osiągającymi sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.
Dyrektor pogratulował uczniom sukcesów oraz podziękował nauczycielom za zaangażowanie w rozwój szkoły i młodzieży, za wiele godzin bezinteresownej pracy z pasją, która przynosi wspaniałe efekty. Była to także okazja do podziękowań dla organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, władz gminy Kalisz Pomorski, jednostek wojskowych – CSWL Drawsko, 16. WOG Drawsko, 12. BBSP w Mirosławcu, Składu Cybowo i Składu Drawno, WKU w Szczecinku, Policji, Zakładu Karnego w Wierzchowie, wyższych uczelni – Akademii Morskiej, Collegium Balticum oraz ZUT w Szczecinie, PWSZ w Wałczu, Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim i Nadleśnictwa w Drawnie za okazaną pomoc i współpracę, która umożliwia efektywną pracę z uczniami oraz realizację licznych zajęć dodatkowych, rozwijających pasję i zainteresowania uczniów, także w ramach wybranych przez nich profili kształcenia.
Dyrektor wspomniał również o nadchodzącym w czerwcu jubileuszu 70 – lecia szkoły oraz o licznych planowanych w drugim półroczu działaniach, m.in. w ramach projektów realizowanych przez działające przy szkole stowarzyszenia – Jesteśmy Razem, Strzelec i Masters. Przekazał również informację na temat trwającego w szkole remontu w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Kontraktu Samorządowego Strefy Centralnej. Już w drugim półroczu do użytku zostanie oddana nowoczesna pracownia informatyczna oraz wyremontowana szkolna aula. Na koniec spotkania dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.
Przygotowania do apelu koordynowała nauczycielka języka polskiego i opiekun Grupy Teatralnej „Klepsydra” Joanna Mączkowska we współpracy z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunem Karolem Kaliną
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona