Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Media dla każdego
23-01-2018

Media dla każdego

Data wydarzenia: 23-01-2018

W Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy - Ośrodku Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim odbył się cykl zajęć pt. ,, Animacja medialna dla każdego- niepełnosprawni za i przed kamerą.” Zadanie jest współfinansowane że środków Powiatu Drawskiego.

Celem warsztatów było zwiększenie udziału osób niepełnosprawnych w nowych mediach, umożliwienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną zdobycia nowych umiejętności w sferze poznawczej, intelektualnej i społecznej, w tym praktycznych umiejętności z zakresu Internetu, komputera i nowych mediów. W ramach zajęć uczestnicy projektu uczyli się autoprezentacji na portalu społecznościowym,  obsługi multimediów takich jak sportowa kamera smartfon czy  tablet. Przyswoili zasady konstruowania tekstów prasowych,  wykonali szatę graficzną gazetki, jak również  zapoznali się z obsługą kamery biorąc udział w tworzeniu reportażu.
Projekt został dofinansowany że środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona