Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wyśpiewali nagrody
01-02-2018

Wyśpiewali nagrody

Data wydarzenia: 01-02-2018

W dniu 30 stycznia br. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się III Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek.

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński uroczyście zainaugurował imprezę, w której uczestniczył także Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz oraz Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski.
 
Spotkanie poprowadził Bartek Michalczyk. Do III przeglądu przystąpiło ok.180 wykonawców reprezentujących szkoły, instytucje kulturalne oraz grupy środowiskowe z powiatu drawskiego i nie tylko, co wskazuje na duże zainteresowanie konkursem i spełnienie podstawowego celu przeglądu, jakim jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.
 
Oceny dokonało jury w składzie:  Agnieszka Chwastek – przewodnicząca komisji, oraz jej członkowie: ks. Andrzej Naporowski, ks. Wiesław Hnatejko oraz Ewa Mikołajczyk-Kamińska.
 
Uczestnicy rywalizowali w 5 grupach wiekowych, w których nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wynosiły po 200zł oraz w kategorii prezentacje jasełkowe, w której nagroda wynosiła 700zł.
 
- W kategorii Grupy Teatralne - widowisko kolędnicze lub jasełkowe - nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pom., która zaprezentowała przedstawienie jasełkowe ”Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu”.
- W kategorii Przedszkola – Zespół „Słoneczka” - Przedszkole Wesołe Nutki z Dębska za wykonanie utworu „Gore Gwiazda Jezusowi”;
- W kategorii Szkoły Podstawowe klasy 0-3  Milena Maciąg wyśpiewała „Bosy Pastuszek”;
- W kategorii Szkoły Podstawowe klasy 4-8  Martyna Maciąg za utwór „Piosenka Świąteczna”;
- W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne Martyna Bartkus za wykonanie utworu „Z narodzenia Pana”;
-  W kategorii Grupy ŚrodowiskoweGrupa „Violki i My Emeryci”  za utwór „Wśród nocnej ciszy”.
 
Starosta pogratulował uczestnikom przeglądu i podziękował za kultywowanie jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów oraz rozsyłanie pozytywnych emocji.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie do występów i udział w konkursie, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji przeglądu. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona