Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Medical Team poszerza horyzonty
07-02-2018

Medical Team poszerza horyzonty

Data wydarzenia: 07-02-2018

We wtorek 6 lutego 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy Karolem Kaliną, przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych.

W szkoleniu wzięło udział około 50 uczniów, którzy dowiedzieli się jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – może uratować życie! Szkolenie trwało ponad dwie godziny. Gimnazjaliści zobaczyli m.in. jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u osób dorosłych, tamować krwotoki zewnętrzne, opatrywać złamania otwarte, co robić gdy do oka dostanie się ciało obce, jak zareagować w razie ataku epilepsji.
Licealiści pojechali do Recza w następującym składzie: Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Hope, Weronika Bania i Agnieszka Reczko.
Warto wspomnieć, że Medical Team Kalisz Pomorski mógł rozwinąć działalność na szerszą skalę i rozpocząć szkolenie z prawdziwego zdarzenia nie tylko dzięki zaangażowaniu młodzieży i jej opiekuna, ale też dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Drawskiego w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego”.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona