Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Daj się zobaczyć na drodze!
09-02-2018

Daj się zobaczyć na drodze!

Data wydarzenia: 09-02-2018

Uczniowie Technikum Samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim realizują projekt profilaktyczny, którego głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz popularyzowanie wiedzy wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego na temat używania elementów odblaskowych. Projekt obejmuje swoim zasięgiem cały teren powiatu drawskiego.

W związku z realizacją projektu opracowano baner „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” zachęcający do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych.

Baner oraz kamizelki odblaskowe zostały przekazane podczas spotkań edukacyjnych, które odbywają się cyklicznie w roku szkolnym 2017/2018, dzieciom z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Kamizelki odblaskowe ufundował Ośrodek Szkolenia Kierowców Mirosław Melnyczok.

 Uczniowie i najmłodsi uczestnicy ruchu znaleźli się na wspólnym zdjęciu, które zostało zgłoszone do konkursu „Dzień z kamizelką” ogłoszonego przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego.

Młodzież z Technikum Samochodowego ma szansę w praktyce wykorzystywać zdobywaną wiedzę nie tylko z zakresu mechaniki pojazdowej, ale również z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koordynatorem projektu jest Mirosław Melnyczok.

 

 

 

 

 
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona