Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ćwiczyli celne strzały
12-02-2018

Ćwiczyli celne strzały

Data wydarzenia: 12-02-2018

6-go lutego 2018 r. uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowo-sportowym Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięli udział w treningu strzeleckim z karabinka sportowego KBKS na strzelnicy klubu strzeleckiego „Cel” w Złocieńcu.

Trening był bezpośrednim przygotowaniem startowym do cyklu ważnych zawodów. Zadaniem uczestników było doskonalenie umiejętności oddawania strzału w strzelaniu precyzyjnym z postawy strzeleckiej leżąc. Warunkiem odbycia treningu było bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i procedur określonych przepisami Polskiego Związku Strzeleckiego oraz  komend kierownika strzelania. Ćwiczenia dyscyplinująco-porządkowe okazały się strzałem w dziesiątkę obok rezultatów na samych tarczach.
Okresowe treningi strzeleckie klas mundurowych są elementem szkolenia wojskowego uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńca. Punktami wsparcia szkolenia ogniowego młodzieży były wielokrotne rzuty granatami zaczepnymi do celu poziomego z postawy stojąc oraz nawigacja topograficzna w przyległym terenie.
Trening odbył się pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i instruktorów Klubu Strzeleckiego „Cel”.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona