Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kontrast za kulisami
13-02-2018

Kontrast za kulisami

Data wydarzenia: 13-02-2018

Pierwszego lutego 2018 r. w Pile pięciu redaktorów gazety „Kontrast” z kaliskiego Liceum wraz z opiekunem Barbarą Tuziak uczestniczyło w koncercie zespołu Happysad. Licealiści byli nie tylko na koncercie. Weszli za kulisy i przeprowadzili wywiad z wokalistą zespołu i jego menagerem.

Występ planowo miał się rozpocząć o godzinie 19.00.  Dziesięć minut przed nim menager zabrał młodych redaktorów na rozmowę z zespołem. Zdziwieni usłyszeli, że mogą się nie przejmować czasem.  Widowisko opóźniło się o godzinę. Występ w Pile był częścią trasy koncertowej promującej nową płytę zespołu „Ciało obce”. Dla wielbicieli zagrano też starsze kawałki: „Długa droga w dół” czy „Bez znieczulenia”. Publiczność nie chciała kończyć koncertu. Happysad dwa razy zagrał bis.
Później muzycy wyszli do fanów, robili zdjęcia i rozmawiali. W tym czasie dziennikarze „Kontrastu” przeprowadzili wywiad z menagerem. Warunki nie sprzyjały. Mnóstwo ludzi, hałas, emocje. Zmęczeni, ale szczęśliwi, fani Happysad  dotarli do Kalisza Pomorskiego.
Cały dzień na to czekałam – mówiła podekscytowana Patrycja Sobczak. – Koncert był genialny! Podobało mi się, że zespół podszedł do wszystkiego na luzie. Bawiłam się świetnie i na pewno to nie był ostatni występ, na jaki pojadę – komentowała.
Nie tylko młodzież była zachwycona.                             
- Happysad to zespół, który poznałam i którego słuchałam w liceum – wyjaśniała Barbara Tuziak.  – Pracując w szkole, często widzę ich logo na koszulkach młodzieży. I to właśnie był impuls do zorganizowania wyjazdu. Znaleźli się chętni. Początkowo koszty były olbrzymie! Na szczęście grupa wykazała się kreatywnością, a ja zawsze staram się wspierać inicjatywy uczniowskie. Znalazł się sponsor, zorganizowaliśmy w szkole sprzedaż jedzenia i pojechaliśmy! Jeśli dzięki temu ktoś przekona się, że warto walczyć o marzenia, to mam jeszcze kilku znajomych - żartobliwie puentowała muzyczną wycieczkę nauczycielka.
Młodzieży pozostaje czekać na kolejne koncerty. To dopiero początek!
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona