Strażnica po remoncie
14-02-2018

Strażnica po remoncie

Data wydarzenia: 14-02-2018

W poniedziałek, 12 lutego br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wziął udział w uroczystym otwarciu wyremontowanej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk, Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha BM w Wierzchowie ks. Dariusz Szczeciński CR, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim Paweł Dymecki oraz przedstawiciele Jednostki OSP w Wierzchowie.
W ramach remontu wewnątrz strażnicy wykonano posadzki, natomiast na zewnątrz podjazd z polbruku. Powiat Drawski współfinansował przedsięwzięcie kwotą 15.000,00 zł.
Jednostka OSP Wierzchowo powstała w 1946 roku, natomiast do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego została włączona w 1995 roku. Posiada 31 członków. Jej Prezesem jest Jarosław Doroszuk, natomiast Naczelnikiem Bogusław Pawłowicz.
Przy tej okazji Starosta podziękował Druhom za ofiarność i trud ponoszony w ich działalności oraz życzył wszelkiej pomyślności w służbie pożarniczej, działalności społecznej na rzecz lokalnego środowiska oraz w życiu osobistym.