Dobro przepłynęło ocean
15-02-2018

Dobro przepłynęło ocean

Data wydarzenia: 15-02-2018

Podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie mają wielu przyjaciół. Wśród nich sa też Barbara i Richard Pryor z Bostonu w USA. Prowadzą fundację „The Richie Pryor Foundation”, która swoją opieką postanowiła objąć wychowanków ZPE-T.

Przez wieloletnią znajomość z jednym z uczniów – Piotrem – państwo Pryor znają specyfikę pracy z osobami niepełnosprawnymi. W Walentynki br. spotkali się oni z dyrekcją Placówki i wychowankami. Pani Barbara pochodzi ze Złocieńca, dlatego ten region jest jej bliski. Chcąc nieść pomoc trafiła pod dach ZPE-T. Spędzenie kilku godzin wśród uczniów, zapoznanie się z metodami pracy, bazą lokalową, dało państwu Pryor szerszy ogląd sytuacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.
Chęć bezinteresownej pomocy, pochylenie się nad losem potrzebujących, możliwość dialogu, pomimo granic terytorialnych, jest ogromną szansą na dokonanie czegoś dobrego na rzecz drugiego człowieka. Na ręce dyrekcji przekazano darowiznę w wysokości 4 tys. złotych, która jest jedną z form pomocy oferowanej przez państwa Pryor.