Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zimowy rajd zadaniowy
15-02-2018

Zimowy rajd zadaniowy

Data wydarzenia: 15-02-2018

W zimowej scenerii, 13 lutego 2018 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu sprawdzali swoje umiejętności sprawnościowe i kondycyjne w dynamicznej formie marszu z pokonywaniem naturalnych przeszkód terenowych w lesie.

Po opuszczeniu granic miasta uczniowie dokonywali orientowania topograficznego w terenie, określali kierunki i drogi marszu z uwzględnieniem lokalnych warunków środowiska leśnego. Był to wymagający dwunastokilometrowy marsz tempowy w warunkach zimowych, przy temperaturze poniżej zera. Z uwagi na znaczne tempo forsownego marszu zadaniowego i manewrowanie zespołem ćwiczebnym w warunkach urozmaiconej rzeźby terenu rajd nie należał do łatwych. Rozniecenie ognia i posiłek regeneracyjny przy ognisku z pieczeniem kiełbasek był sprawdzianem służb logistycznych pododdziału. Po przegrupowaniu i chwili wytchnienia uczestnicy marszu kontynuowali z powodzeniem trasę duktami leśnymi osiągając metę przed wymaganym czasem.
Okresowy udział młodzieży klas mundurowych o profilu wojskowo-sportowym w długodystansowym przedsięwzięciu jest swoistym sprawdzianem umiejętności żołnierskich, sprawności marszowej i wolicjonalnej uczniów oraz ich opiekunów: Jana Macula, Włodzimierza Rutkowskiego i Marcina Wilińskiego.
Zajęcia odbyły się w malowniczym kompleksie leśnym „KAŃSKO”.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona