Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Otwarty dzień przedszkola w Czaplinku
20-02-2018

Otwarty dzień przedszkola w Czaplinku

Data wydarzenia: 20-02-2018

15 lutego br. w czaplineckim przedszkolu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbył się dzień otwarty. Była to doskonała okazja do spotkania ze specjalistami z zakresu edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, rehabilitacji i terapii pracującymi w Placówce.

Przybyłych gości powitał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Dyrektor ZPE-T Krystian Ignacak. Zgromadzonym rodzicom przedstawiono ofertę edukacyjną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaprezentowano metody i formy pracy z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju. Każdy z obecnych miał możliwość obejrzenia przedszkola oraz odbycia bezpłatnej konsultacji ze specjalistą.
Starosta przedstawił dalszą koncepcję rozwoju ZPE-T, która zakłada rozszerzenie działalności w Czaplinku o nową placówkę, która zlokalizowana będzie w części budynku czaplineckiego Liceum. W jej skład wchodzić maja wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy, filia Szkoły Podstawowej – edukacja wczesnoszkolna oraz roczne przygotowanie przedszkolne - oddział „0”.
Tak szeroka oferta działalności ZPE-T jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi specjalistyczne w zakresie edukacji specjalnej.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona