Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Czaplinek bliżej morza
23-02-2018

Czaplinek bliżej morza

Data wydarzenia: 23-02-2018

W poniedziałek, 19 lutego 2018 r. kilkunastu uczniów licealnej klasy patronackiej Akademii Morskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku skorzystało z zaproszenia Akademii Morskiej w Szczecinie. Dzień otwarty był okazją do zaprezentowania zaplecza szkoleniowo-badawczego, zapoznania się z wykładowcami oraz przestrzenią uczelni.

Do dyspozycji odwiedzających były m. in. elementy wyposażenia pracowni oraz laboratoria: systemy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, drony i symulatory dronów do zastosowań geodezyjnych, techniki przechwytywania ruchu i mapowania człowieka do przestrzeni wirtualnej, trójwymiarowe skanery laserowe, sprzęt geodezyjny - techimetr robotyczny, symulator mostka nawigacyjnego, laboratorium łączności radiowej, symulator i laboratorium siłowni okrętowej, symulator żeglugi śródlądowej, laboratorium towaroznawstwa, laboratorium ochrony środowiska, laboratorium systemów decyzyjnych i telematyki, pracownia szybkiego prototypowania, laboratorium automatyzacji procesów logistycznych.
Nie zabrakło też atrakcji sportowych - na ergometrach wioślarskich można było sprawdzić, jak to jest, gdy na wodzie trzeba liczyć na siłę własnych mięśni.
Wyjazd jest jednym z wielu działań wynikających z porozumienia pomiędzy ZSP w Czaplinku, a AM w Szczecinie. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona