Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

ZSP w Drawsku Pomorskim – dla każdego coś miłego!
26-02-2018

ZSP w Drawsku Pomorskim – dla każdego coś miłego!

Data wydarzenia: 26-02-2018

22 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim podczas Dnia Otwartego gościli siódmoklasiści, gimnazjaliści, a nawet przedszkolaki z powiatu drawskiego. Była to kolejna okazja do prezentacji placówki i jej osiągnięć oraz promocji w lokalnym środowisku.

W tym przedsięwzięciu udział wziął m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Dyrektorzy PCKZiU Mirosław Piłatowski i Andrzej Połoński. Gości powitała Dyrektor ZSP Iwona Kucharska, wraz z Małgorzatą Jasyk i Anną Ignacak.
Młodzież i nauczyciele przygotowali stanowiska informacyjne o kierunkach kształcenia w szkole. Na przyszłych uczniów czekały liczne ciekawostki i atrakcje. Na ul. Połczyńskiej zaprezentowane zostały kierunki kształcenia dla przyszłych uczniów technikum, szkoły branżowej I stopnia oraz szkoły specjalnej.
Nauczyciel Mirosław Melnyczok zaprezentował zawody: technika mechanika pojazdów samochodowych i mechanika pojazdów samochodowych oraz nowe kierunki: mechanika motocyklowego i lakiernika, które od roku szkolnego 2018/2019 będą objęte patronatem „Grupy Polmotor”. Sebastian Arszyński - koordynator współpracy – zapewniał, że młodzież będzie mogła odbywać praktyki i staże zawodowe w autoryzowanych serwisach obsługi. Prezentację kierunków motoryzacyjnych wspomagali instruktorzy nauki zawodu z PCKZiU Cezary Capek i Zbigniew Walenciej. Goście mogli na żywo podziwiać nowoczesne motocykle.
Stoisko wystawowe przygotował również Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki. Przedstawiciele zaprezentowali nowoczesny sprzęt techniczny i zachęcali młodzież technikum do podjęcia nauki po maturze na ich uczelni.
Pięknie zaprezentowali zawód technika żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharza nauczyciele zawodu Monika Gołąb i Zbigniew Juchnik. Goście mogli podziwiać perfekcyjnie wykonane aranżacje stołu oraz zagłosować na najciekawszą dekorację. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali poczęstunek. Dla każdego znalazło się coś pysznego – były fantazyjne słodkości i wykwintne przystawki.
Kolejne zawody: technik hotelarstwa i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej zaprezentowały nauczycielki zawodu Mariola Kaliszan-Karpińska i Beata Kucharczyk. Uczniowie pokazali gościom w pełni wyposażoną recepcję hotelową, realizację usługi room-service w pokoju hotelowym, sprzątanie jednostki mieszkalnej w obecności gościa hotelowego, obsługę kelnerską w restauracji „Hotel 52”. Dodatkowo została wyświetlona prezentacja multimedialna z zajęć praktycznych, odbywających się w ramach nauki zawodu. Miłym akcentem było podjęcie gości gorącą herbatką.
Kolejny zawód – technik organizacji reklamy przybliżyli zwiedzającym nauczyciele Ewelina Kosmala i Maciej Jonak. Na gości czekały ciekawe zadania praktyczne. Za wymyślenie najlepszego sloganu reklamowego można było otrzymać czekoladę. Odbył się też konkurs na najciekawszą wizualizację słowa „reklama” – wyniki zostaną ogłoszone na stronie szkolnego Facebooka.
W budynku przy ul. Złocienieckiej zaprezentowane zostały kierunki kształcenia w liceum. W sali gimnastycznej młodzież mogła poznać ofertę edukacyjną w klasie mundurowej. Przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Szczecinku, Nadleśnictwa Drawsko, Wojskowego Klubu Sportowego – poligon drawski sekcja strzelecka, Wojskowej Straży Pożarnej Oleszno oraz grupy zabezpieczania szkolenia w rozpoznawaniu skażeń, przedstawiali możliwości rozwoju zawodowego i zakres działań polskiego wojska.
W ramach zajęć English o(de)r Deutsch Joanna Pedrycz i Dorota Kordalska pokazały, jak z wykorzystaniem multimediów usprawnić naukę języków obcych. Młodzież z zaangażowaniem rozwiązywała kolejne zadania, nawet nie zauważając, że poszerza swe umiejętności językowe. Zajęcia tego typu odbywają się w ramach kształcenia w klasie ogólnej z rozszerzonymi językami.
Szkolna grupa medyczna, uczniowie klasy biologiczno- medycznej i nauczyciel Remigiusz Banaś odkrywali przed gośćmi tajemnice ludzkiego mózgu, arkana tablicy Mendelejewa oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Z kolei współpraca międzyprzedmiotowa Joanny Skurczyńskiej, Anny Kłos i Katarzyny Kuźniewicz pozwoliła zrozumieć młodzieży, że nauki ścisłe zgłębić mogą wszyscy chętni, nie tylko uczący się w klasie matematyczno – informatycznej. Tym razem głównym tematem były liczby Fibonacciego.
Ostatnim przystankiem była sala języka polskiego, w której Marlena Otłowska sprawdzała wiedzę gości z zakresu polskiego kina.
     Młodzież i nauczyciele szkoły bardzo zaangażowali się, aby pokazać placówkę z jak najlepszej strony. Uczniowie przygotowali stoisko z ulotkami o kierunkach kształcenia i tablice informacyjne z charakterystyką zawodów, kierunków kształcenia oraz osobiście zachęcali młodszych kolegów do podjęcia nauki w naszej szkole. Wszyscy włożyli wiele pracy w przygotowania „dni otwartych”. Starania te zostały nagrodzone – najpiękniejszymi podziękowaniami były ciepłe słowa gości o szkole.
Cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim, którzy zaszczycili placówkę swoją obecnością!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona