Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealiści w świecie nauki
26-02-2018

Licealiści w świecie nauki

Data wydarzenia: 26-02-2018

Piętnaścioro kaliskich Licealistów pod opieką nauczycielki biologii Emilii Grabowskiej – Grządziel uczestniczyło w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zajęcia odbyły się 12 lutego 2018 r. w ramach projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim we współpracy z ZUT. Było to już drugie z cyklu projektowych spotkań.
Młodzi pasjonaci biologii, uczniowie, którzy realizują lub będą w przyszłości realizować biologię w zakresie rozszerzonym, spędzili kilka godzin w profesjonalnie wyposażonym laboratorium Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin. Pod kierunkiem dr Małgorzaty Krupy-Małeckiej przygotowywali podłoża do hodowli roślinnych kultur in vitro.
Następne zajęcia, tym razem z zakresu biologii rozrodu zwierząt, odbyły się w Katedrze Biotechnologii Rozrodu Zwierząt i Higieny Środowiska. Wielu interesujących informacji z tej dziedziny przekazali młodzieży prof. Jan Udała i dr Dariusz Gączarzewicz. Wykłady przeplatane były zajęciami praktycznymi, w czasie których młodzież mogła obserwować pod mikroskopem liczne preparaty. Kolejnym punktem programu był wykład o pasożytach, w bardzo ciekawy i ekspresyjny sposób przedstawiony przez prof. Bogumiłę Pilarczyk.
„Licealista w świecie nauki” to bezpłatny Program Rozwojowy realizowany przez ZUT w Szczecinie, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, polegający na przeprowadzeniu zajęć laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników ich badań naukowych. W tym roku w projekt zaangażowało się 640 licealistów z 21 szkół średnich z województwa zachodniopomorskiego. Poruszane treści, z pewnością pomogą kaliskim Licealistom w przygotowaniach do matury, a zdobyte umiejętności praktyczne z pewnością przydadzą się na studiach. Kolejny wyjazd zaplanowany jest już niebawem.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona