Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kalisz w pierwszej Lidze. Historycznej
26-02-2018

Kalisz w pierwszej Lidze. Historycznej

Data wydarzenia: 26-02-2018

W dniu 22 lutego 2018 r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięła udział w trzeciej rundzie II edycji Pomorskiej Ligi Historycznej, debacie punktowanej „Polska Odrodzona”, która odbyła się na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Kaliscy Licealiści wygrali wszystkie debaty i zostali zwycięzcami rundy.

Debata dotyczyła zagadnień związanych z wydarzeniami i postaciami, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę oraz dziejami II Rzeczpospolitej. Wzięło w niej udział trzynaście drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, uczestniczących w PLH. Kaliska drużyna pokonała w fazie grupowej Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, w półfinale była lepsza od I LO w Kołobrzegu, a w finale po zaciętej i ciekawej debacie wygrała z XI LO w Szczecinie.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzili uczniowie Martyna Czerepaniak, Alicja Machnik, Weronika Mazur, Zuzanna Gabrych i Mateusz Martenka. Dzięki sukcesowi w trzeciej rundzie kaliscy licealiści awansowali z czwartego na pierwsze miejsce i są obecnie liderami Pomorskiej Ligi Historycznej. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze dwie rundy.
Pomorską Ligę Historyczną zainaugurował w listopadzie 2016 roku Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej celem jest zgłębianie historii naszej „małej ojczyzny” – Pomorza Zachodniego, w powiązaniu z dziejami Polski i Europy. Na tegoroczne rozgrywki składają się: turniej wiedzy, ścieżka historyczna, debaty historyczne, wywiady ze świadkami historii oraz gra miejska. 
           
Link do klasyfikacji PLH po trzech rundach: http://plhszczecin.eu/wyniki/
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona