XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny
26-02-2018

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Data wydarzenia: 26-02-2018

Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego kolejny raz – bo już jedenasty - stał się okazją do spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu mistrzów ortografii, których wyłoniono w eliminacjach szkolnych. Był również pierwszym, w którym brali udział uczniowie klas gimnazjalnych, dla nich to pierwszy tego typu pojedynek ze słowem na szczeblu powiatowym.

Mury szkoły zaszczyciło swoją obecnością 61 najlepszych uczniów z 9 szkół z terenu powiatu drawskiego. Teksty dyktand opatrzone znamiennym tytułem – „Każdy ma swój Everest” opracowała Pani Beata Miszewska – Kozłowska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.
Imprezę rozpoczął występ teatrzyku Guliwer, którego opiekunem jest pani R. Jankowska - Reczko. Uczestników przywitała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - pani J. Król. Dodatkową bezstronność podczas przebiegu konkursu zapewniło dyktowanie i sprawdzanie dyktand  przez komisje wyłonione spośród nauczycieli opiekunów.
Nagrody ufundowali  Starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Kuczyński i Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski.

Dziękujemy!

Swój pierwszy szczyt – tytuł laureata zdobyli:

KLASY IV

1. Ada Pita – Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  2. Aleksandra Lipińska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pom.
  3. Oliwia Wojtas – Szkoła Podstawowa w Mieleniu Drawskim

KLASY V

1. Tymoteusz Podlipniak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  2. Aleksander Rzepecki - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  3. Jonatan Tobiasz – Szkoła Podstawowa w Mieleniu Drawskim

KLASY VI

1. Julia Szewczyk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  2. Klaudia Buczyńska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  3. Maja Mazur – Szkoła Podstawowa w Czaplinku

KLASY VII

1. Tomasz Kuca - Szkoła Podstawowa im. 2 WDP gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  2. Julia Rehlis - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  3. Oliwia Cichaczewska – Szkoła :Podstawowa w Czaplinku

II Gimnazjum

1. Hanna Przeszłowska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego
  2. Gabriela Kałucka - Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pom.
  3. Aleksandra Pita - Szkoła :Podstawowa w Czaplinku

III Gimnazjum

1. Jakub Lipiński - Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pom.
  2. Paulina Olesińska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pom.
  3. Aleksandra Serafin – Szkoła Podstawowa w Czaplinku