Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przywilej beztroski
05-03-2018

Przywilej beztroski

Data wydarzenia: 05-03-2018

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim gościła na zajęciach warsztatowych uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z nauczycielką Beatą Kucharczyk. Zajęcia, które odbyły się 28 lutego br., poprowadziły Dyrektor Poradni Wioletta Kubik oraz oligofrenopedagog Zofia Lisowska.

Była to kontynuacja programu dotyczącego profilaktyki uzależnień. Podczas zajęć młodzież miała okazję zapoznać się z testem określającym szkodliwość środków psychotropowych na narządy wewnętrzne i potwierdzającymi to danymi medycznymi. Zażywanie narkotyków powoduje powolną, niewidoczną utratę zdrowia fizycznego i psychicznego. Narkotyki trwale obniżają możliwości psychiczne, pogarszają funkcjonowanie i przystosowanie społeczne. Prowadzące przekazały również informacje, gdzie osoby uzależnione mogą otrzymać pomoc.
Uczniowie uczestniczący w warsztatach wypracowali stwierdzenie, że warto mieć swoje zasady postępowania i zarazem nie tracić przywileju beztroski i zabawy oraz zdrowia.
Narkomania zawsze zaczyna się wyborami „brać czy nie brać”, a potem kolejnymi wyborami, dokonowanymi jednak z coraz mniejszą, zanikającą wolnością wyboru, bo „branie wciąga” i szybko następuje uzależnienie.
Zadowolenie i relaksację oraz odstresowanie można znaleźć w zupełnie inny sposób. Dlatego dla potwierdzenia tej tezy zajęcia zakończono ćwiczeniami ruchowymi z zastosowaniem Xboxa, dzięki którym wyrabia się nie tylko kondycja, ale ćwiczy się uwaga, koordynacja, percepcja, sprawność manualna połączona z zabawą i pożytkiem dla zdrowia.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona