Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Samoobrona pod doświadczonym okiem
05-03-2018

Samoobrona pod doświadczonym okiem

Data wydarzenia: 05-03-2018

W dniu 28 lutego 2018 r. klasy o profilu policyjno – penitencjarnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawców Pawła Łuczki oraz Karola Kaliny wzięły udział w kolejnych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, realizowanych w ramach porozumienia o współpracy.

Zajęcia nie należały do lekkich. Tym razem kaliscy Licealiści ćwiczyli podstawowe techniki samoobrony pod okiem doświadczonego instruktora, kapitana Marka Aleszki.
Po intensywnej rozgrzewce uczniowie poznawali i doskonalili umiejętności z zakresu technik interwencyjnych i samoobrony, niezbędnych w pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Była to kolejna okazja, by uczniowie mogli poznać specyfikę służby i umiejętności potrzebne do pracy w więziennictwie. Z pewnością w przyszłości wielu z nich zasili szeregi służb mundurowych, a zdobyta wiedza i umiejętności pomogą w rekrutacji do Służby Więziennej czy kontynuacji nauki w tym zakresie.
Podziękowania należą się Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie majorowi Radosławowi Pewniakowi, Zastępcy Dyrektora majorowi Patrycjuszowi Uchrońskiemu, porucznik Dorocie Zwolańskiej, kapitanowi Markowi Aleszko i funkcjonariuszom Służby Więziennej za profesjonalne przygotowanie zajęć dla uczniów.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona