Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Droga Krzyżowa uczniów ZPET
05-03-2018

Droga Krzyżowa uczniów ZPET

Data wydarzenia: 05-03-2018

2. marca br., odbyła się pierwsza w tym roku Droga Krzyżowa z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie. W tym roku parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu jako pierwsza gościła bobrowskich aktorów.

Rozważania Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów ZPE-T w Bobrowie odbywają się po raz czwarty i za każdym razem są niesamowitym, mistycznym przeżyciem. Symboliczne, aczkolwiek znaczące sceny poszczególnych stacji Męki Pańskiej skłaniają każdego do rozmyślań i zadumy.
Czas Wielkiego Postu to właśnie czas rozważań nad życiem, nad prostymi, a jednocześnie trudnymi problemami ludzkiej egzystencji. Teksty skierowane do każdego człowieka sprawiają, że odnaleźć można w nich cząstkę siebie samego.
Koordynatorami przedsięwzięcia były Anna Chylińska – Jakubowicz i Emilia Komorowska. Aktorami byli uczniowie ZPE-T: Damian Kępiński, Anna Kaczir, Mateusz Weselak, Karol Rapiej, Maciej Gawroński i wychowawczyni Małgorzata Wilk, natomiast lektorką - Marta Chmielewska-Kursa.
Kolejne spotkania odbędą się: 14 marca w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, 16 marca w Katedrze w Koszalinie oraz 23 marca w kościele w Czaplinku.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona