Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Internet w moim (rozsądnym) życiu
06-03-2018

Internet w moim (rozsądnym) życiu

Data wydarzenia: 06-03-2018

W dniach 23 lutego i 2 marca 2018 r. pedagog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Marta Augustyniak przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień od Internetu i gier komputerowych wśród uczniów.

Celem zajęć było zapobieganie uzależnieniu od Internetu wśród młodzieży, poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na problem nadużywania Internetu przez młodych ludzi za pośrednictwem komputera i urządzeń przenośnych. Uczniowie zachęcani byli do aktywności w kierunku zmiany zachowań odnośnie racjonalnego i bezpiecznego korzystania z sieci.
Współcześnie dzieci stykają się z nowymi technologiami od najmłodszych lat. Nie ma możliwości zatrzymania tej tendencji. Zadaniem dorosłych jest więc nauczenie młodego pokolenia jak bezpiecznie z nich korzystać oraz jak rozpoznawać zagrożenia i chronić się przed nimi. Młodzi ludzie często dysponują znacznie większą wiedzą i umiejętnościami związanymi z korzystaniem z nowych technologii, dlatego też rodzicom trudniej jest kontrolować tę sferę aktywności ich dziecka.
Internet i nowe technologie są dla współczesnych dzieci i nastolatków głównym źródłem wiedzy oraz sposobem komunikowania się i spędzania czasu wolnego. To sprawia, że właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na szereg niebezpieczeństw wynikających z nieracjonalnego korzystania z technologii cyberprzestrzennych. Dlatego wyzwaniem współczesnego świata wydaje się być podjęcie skutecznych działań zmierzających do zapobiegania i eliminowania cyberzagrożeń. Aby maksymalnie zniwelować ryzyko negatywnego oddziaływania mediów na współczesnych nastolatków, istotne jest systematyczne i wielotorowe wdrażanie działań profilaktycznych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona