Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Matma w marcu
06-03-2018

Matma w marcu

Data wydarzenia: 06-03-2018

Pierwszy weekend marca upłynął w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod znakiem matematyki. W dniach od 2 do 4 marca 2018 r. odbyły się warsztaty matematyczne, w których uczestniczyło 25 tegorocznych maturzystów.

Zajęcia poprowadził Przemysław Kamiński, wykładowca akademicki, nauczyciel matematyki ze Szczecina oraz nauczycielki matematyki z kaliskiego Liceum Katarzyna Witek, Zyta Bogacz i Danuta Stempień, inicjatorki spotkania z Królową Nauk.
Weekendowe zajęcia rozpoczęły się w piątkowe popołudnie. Tego dnia uczniowie poznali kilka ciekawych „sztuczek” na szybkie rozwiązania niektórych zadań. Przypomnieli sobie również podstawowe prawa działań w zbiorze liczb rzeczywistych.
Następnego dnia rozpoczęła się praca z arkuszami maturalnymi. Za sprawą doktora Przemysława Kamińskiego uczniowie mieli możliwość – w spokojnym tempie – powtórzenia sobie wszystkich zagadnień ujętych w podstawie programowej. Później pod okiem swoich nauczycielek samodzielnie rozwiązywali zadania maturalne. Nie zabrakło również elementów rozrywki i rywalizacji. Uczniowie mogli się sprawdzić za pomocą aplikacji komputerowej Kahoot rozwiązując matematyczny, maturalny quiz. Emocje były ogromne, ponieważ oprócz wiedzy, liczył się również refleks i tempo pracy.
W niedzielne przedpołudnie uczniowie po raz trzeci podjęli wyzwanie zmierzenia się  z kolejnymi zadaniami maturalnymi. Warsztaty zakończyły się próbną mini maturą z matematyki. Po wynikach tego sprawdzianu widać, że praca jaką wykonali uczniowie i ich nauczyciele przyniosła pożądany efekt, ponieważ poziom rozszerzony napisali na 100%.  Liczymy, że wyniki na egzaminie maturalnym w maju będą nie gorsze od osiągniętych na weekendowych warsztatach.
- Tego rodzaju nowatorskie zajęcia, prowadzone w nieszablonowy sposób z pewnością przyczynią się do podniesienia wyników egzaminu maturalnego z matematyki – powiedział Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski gratulując pomysłu i jego wdrożenia nauczycielkom matematyki.
Nauczyciele i uczniowie dziękują doktorowi Przemysławowi Kamińskiemu za współpracę i przyjęcie zaproszenia na warsztaty matematyczne.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona