Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolenie Medical Team ze strażakami z Drawska Pomorskiego
13-03-2018

Szkolenie Medical Team ze strażakami z Drawska Pomorskiego

Data wydarzenia: 13-03-2018

Grupa Medical Team Kalisz Pomorski odbyła 6 marca 2018 r. nad jeziorem Kociołek w Olesznie szkolenie z ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Szkolenie przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Dziewięcioro członków Medical Team, a zarazem uczniów kaliskiego Liceum –  Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Karolina Budnicka, Aleksandra Kowalczyk, Rafał Gumny, Franciszek Halapacz, Kacper Liszewski i Michał Panowicz wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną, poznawało tajniki ratowania ludzi tonących pod lodem.
Przed rozpoczęciem zajęć praktycznych, z teorią ratownictwa wodnego zapoznał uczniów Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim kpt. mgr inż. Andrzej Podolak.
Następnie młodzież uczyła się, jak posługiwać się specjalistycznymi saniami ułatwiającymi dostanie się do osoby tonącej, a także przy użyciu podręcznych rzeczy znajdujących się w pobliżu wypadku (kije, drągi, itp.). Poznawała tajniki poruszania się w specjalistycznym kombinezonie do ratowania tonących. Po szkoleniu na uczniów czekało ognisko i ciepły posiłek przygotowany przez strażaków.
Była to praktyczna lekcja ratownictwa wodnego, która wzbogaciła wiedzę uczniów i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy tonącym pod lodem.
Podziękowania należą się strażakom, a szczególnie Komendantowi Państwowej Staży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. mgr inż. Pawłowi Dymeckiemu, Zastępcy Komendanta kpt. mgr inż. Andrzejowi Podolakowi oraz kpt. Mateuszowi Waszczykowi za profesjonalne przygotowanie i organizację szkolenia dla młodzieży.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona