Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczniowie na zajęciach z saperami
13-03-2018

Uczniowie na zajęciach z saperami

Data wydarzenia: 13-03-2018

05. marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa w Złocieńcu gościli saperzy z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z pokazem statycznym broni palnej oraz członkowie Złocienieckiego Towarzystwa Strzeleckiego z pokazem broni kolekcjonerskiej.

Ekspozycja broni cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Młodzież z klas LO o profilu wojskowo – sportowym uczestniczyła w zajęciach pokazowych saperów, pracujących w patrolu rozminowania, co stanowi podstawową działalność interwencyjną tej formacji. Uczniowie dowiedzieli się, że wykonywanie obowiązków służbowych w tym przypadku opiera się na podejmowaniu i niszczeniu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego, zgłoszonych przez instytucje państwowe lub samorządowe. Młodzież z liceum w praktyce poznała podstawy posługiwania się sprzętem saperskim oraz pistoletami i karabinami prezentowanymi przez uprawnionych instruktorów.
Zajęcia odbywały się w ramach podpisanego przez Ministra Obrony Narodowej planu współpracy szkoły z 2. Brygadą Zmechanizowaną. Lekcje pokazowe służą uczniom w poznaniu specyfiki pracy w wojsku i innych służbach mundurowych, mają na celu wsparcie w planowaniu drogi zawodowej.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona