Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Młodzi działają wspólnie!
19-03-2018

Młodzi działają wspólnie!

Data wydarzenia: 19-03-2018

Od 5 do 9 marca br. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w projekcie organizowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim „Do pięciu razy sztuka”.

Uczniowie liceum i technikum przez pięć dni spotykali się ze swoimi młodszymi kolegami, wspierając ich inicjatywę, kreatywność i aktywność. W ramach wspólnych zajęć odbyły się m.in. warsztaty teatralne prowadzone przez Bartosza Kowalczyka oraz warsztaty z rysunku, na których uczniowie mogli szkolić swe umiejętności. Z kolei podczas spotkania z Leszkiem Paradowskim, drawskim artystą – fotografem – w teorii i praktyce młodzi adepci sztuki fotografii dokonywali oceny swoich umiejętności. Fotografia jest dziś w zasięgu każdego z nas, niezależnie od wieku i posiadanego sprzętu. Okazało się, że aby zrobić dobre zdjęcie trzeba poznać wszystkie możliwości swojego aparatu i sztuczki fotograficzne.
Młodzież ZSP w Drawsku Pomorskim zaprosiła młodszych kolegów – aktywistów do udziału w realizacji własnego projektu, którego jednym z etapów będzie m.in. akcja naukowców w ramach warsztatów „Spotkanie z astronomią”.
Współpraca pomiędzy szkołami powoduje, że uczniowie  mogą w pełniejszym zakresie realizować swe pasje, rozwijać zainteresowania, a przede wszystkim uczyć się przedsiębiorczości. Działania odbyły się w ramach realizacji Budżetu Młodzieżowego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona