Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Finał z Solidarnością
21-03-2018

Finał z Solidarnością

Data wydarzenia: 21-03-2018

Dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Weronika Mazur i Marta Maciąg, pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięły udział w etapie wojewódzkim V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Dziewczęta uzyskały bardzo dobre wyniki.

W gronie finalistów konkursu znalazła się Weronika Mazur, która zajęła trzecie miejsce i została laureatką etapu wojewódzkiego. W drużynie razem z dwiema koleżankami z II LO w Szczecinie, Weronika będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Katowicach. W kwietniu weźmie udział w wizycie studyjnej w Gdańsku, gdzie spotkają się wszyscy finaliści konkursu. Marta Maciąg zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu.
Konkurs odbył się 15 marca 2018 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło 36 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”, a także uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski, które oferują laureatom finału indeksy na wybrane kierunki studiów.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona