Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pytali, jak będzie na studiach
22-03-2018

Pytali, jak będzie na studiach

Data wydarzenia: 22-03-2018

Grupa licealistów z czaplineckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 16 marca 2018 r. odwiedziła trzy Wydziały Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Podczas wizyty tegoroczni maturzyści odbyli wiele rozmów ze studentami na temat działania uczelni, możliwości rozwoju i działalności w kołach naukowych oraz różnego rodzaju stypendiach zagranicznych.
Wizytę rozpoczęto od Wydziału Elektrycznego, na którym odbył się krótki pokaz w dwóch laboratoriach: przetwarzania i monitorowania nagrań dźwiękowych oraz optoelektroniki z użyciem laserów tytanowo - szafirowych. Następny był Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej. Tam można było spotkać pełnych pasji studentów i wykładowców, którzy  poprzez pokazy zaprezentowali różne zastosowania chemii. Można było sprawdzić m. in. jak działa węch, jak powstają kapsułki polimerowe wykorzystywane w różnych przemysłach, zjawiska nadprzewodnictwa wysokotemperaturowego.
Ostatnim przystankiem był Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa, gdzie odbył się wykład pt. „Żywieniowe pułapki Internetu". Przedstawiono fakty i mity dotyczące zaleceń żywieniowych i „cudownych” właściwości wybranych składników diet publikowane w Internecie.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona