Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dwie na pierwszym miejscu
26-03-2018

Dwie na pierwszym miejscu

Data wydarzenia: 26-03-2018

Dwie kaliskie Licealistki zajęły pierwsze miejsca w etapie regionalnym VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”: Aleksandra Rogan w kategorii prac literackich, Emilia Sikora w kategorii prac plastycznych.

Aleksandra Rogan zdobyła także wyróżnienie w etapie ogólnopolskim konkursu.Warto wspomnieć, że jest to już trzeci z rzędu sukces Oli w tym etapie.
20 marca 2018 r. w Izbie Pamięci, a zarazem pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, odbyło się wręczenie nagród. Laureatki odebrały trofea i dyplomy z rąk przedstawiciela organizatorów konkursu, Grzegorza Kozaka, wiceprezesa Zarządu GłównegoZwiązku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza oraz gościa specjalnego uroczystości Anny Przygiędy, emerytowanej nauczycielki kaliskiego Liceum. Anna Przygięda osobiście znała i pracowała z kaliskim Żołnierzem Wyklętym, nieżyjącym już wicedyrektorem LO w Kaliszu Pomorskim Kazimierzem Przybysławskim, pseudonim „Młot”.
Gospodarzem spotkania był dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, jednocześnie opiekun uczennic nagrodzonych w konkursie. Po wręczeniu nagród głos zabrała Anna Przygięda, która wspominała Kazimierza Przybysławskiego i przybliżyła tę postać kaliskim Licealistom. Nagrodzonym gratulowali Grzegorz Kozak oraz Janusz Garbacz, życząc im sukcesu w finale konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone już na początku kwietnia w Lublinie.
Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem m. in. Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Link do strony z wynikami etapu regionalnego konkursu:http://konkurswykleci.pl/2018/02/28/wyniki-i-etapu-regionalnego-szczecin-2/
Link do strony z wynikami II ogólnopolskiego etapu regionalnego konkursu: http://konkurswykleci.pl/2018/03/22/wyniki-ii-etapu-ogolnopolskiego-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona