Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Skrzypek w kręgu poezji
26-03-2018

Skrzypek w kręgu poezji

Data wydarzenia: 26-03-2018

Marta Skrzypek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej”. Organizatorem konkursu, który odbył się 14 marca 2018 roku w Szczecinie, jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN.

            Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wyrecytować wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück oraz przedstawić tragedię ofiar faszyzmu podczas II wojny światowej. Uczennica wykazała się znajomością historii nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück oraz wysokim kunsztem artystycznym interpretacji tekstów lagrowych, co zostało najwyżej ocenione przez jury konkursowe. Marta awansowała do Ogólnopolskiej Gali Finałowej, która odbędzie się 12 kwietnia br. w Rudzie Śląskiej.
Uczennica otrzymała również zaproszenie do Polskiego Radia Szczecin na audycję, podczas które będzie czytała prozę lagrową, a w maju weźmie udział w czterodniowej wycieczce do miejsca kaźni więźniarek KL Ravensbrück.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona