Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Do Europy z królową nauk
28-03-2018

Do Europy z królową nauk

Data wydarzenia: 28-03-2018

Sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim w Konkursie Matematyczno-Językowym „Z Matematyką do Europy”.

W dniu 23 marca 2018 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z Matematyką do Europy”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu drawskiego.
Uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe zmagali się z zadaniami maturalnymi. Dodatkową trudność stanowiła treść zapisana w języku angielskim.
Kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego stanęli na wysokości zadania, pod opieką matematyczek Katarzyny Witek i Danuty Stempień zajęli w rachunkowo - językowych zmaganiach pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych oraz drugich.
W kategorii klas pierwszych I miejsce zdobyły Michalina Romanowska i Paulina Polewczak, III miejsce Wojciech Pindor i Kacper Ankiewicz z technikum informatycznego. Opiekunką obu drużyn była Katarzyna Witek. W kategorii klas drugich, I miejsce zajęła drużyna w składzie Weronika Mazur i Adrian Głogowski, a II miejsce Zofia Hurka i Dariusz Andrzejewski. Opiekunką tych drużyn była Danuta Stempień.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona