Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

UCZNIOWIE LO NA ZAJĘCIACH W ZUT W SZCZECINIE
29-03-2018

UCZNIOWIE LO NA ZAJĘCIACH W ZUT W SZCZECINIE

Data wydarzenia: 29-03-2018

Uczniowie klas o profilu biologiczno – medycznym z Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu 22 marca br. wzięli udział w zajęciach i doświadczeniach laboratoryjnych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, zorganizowanych przez kadrę akademicką uczelni.

Czwartkowe spotkanie z nauką rozpoczęło się od efektownego pokazu doświadczeń chemicznych pt. „Zaciekawić chemią” w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska. Ta część wzbudziła szczególne zainteresowanie młodzieży nie tylko ze względu na dynamiczny sposób wykonywania widowiskowych egzoenergetycznych eksperymentów, ale również dlatego, że prowadząca zajęcia pani dr inż. Karolina Kiełbasa jest absolwentką naszego liceum. 
Drugim punktem harmonogramu wycieczki były warsztaty "Mucha oglądana skaningowym mikroskopem elektronowym", pod kierunkiem dr hab. inż. Rafała Wróbla, prof. ZUT. Podczas tych zajęć uczniowie po raz pierwszy mieli okazję prowadzić obserwacje mikroskopowe za pomocą sprzętu najnowszej generacji. Końcowym etapem wizyty w ZUT były zajęcia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, gdzie uczniowie pod kierunkiem dwóch pań: dr inż. Magdaleny Cudak oraz dr Anny Kiełbus – Rąpały badali lepkość i gęstość cieczy oraz ich zmiany w zależności od temperatury.
Wyjazd był okazją do zgłębiania tajników pracy naukowców, zapoznania się z wyposażeniem nowoczesnych laboratoriów, a także zaznajomienia się z wymaganiami rekrutacyjnymi dla kandydatów na studentów odwiedzanych wydziałów.
 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona