Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przedszkolaki gośćmi Poradni
30-03-2018

Przedszkolaki gośćmi Poradni

Data wydarzenia: 30-03-2018

W marcu br. przedszkolaki z Drawska Pomorskiego zostały zaproszone przez Dyrektora i pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim do wzięcia udziału w zajęciach połączonych z czytaniem bajek i zabawą, prowadzonych przez Martę Augustyniak i Zofię Lisowską.

Gośćmi były grupy 3-latków „Misie”, 4-latków „Pszczółki” oraz „Biedronki”. Dzieci wykazały się dobrą znajomością literatury dziecięcej, bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych bajek nie tylko tych najnowszych, ale także z literatury klasyków, np. utwory: J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej. Rozpoznawały i nazywały postaci z bajek pokazywanych przez maskotki i charakterystyczne zabawki.
Wszyscy wiemy, jak znaczący wpływ ma literatura i głośne czytanie na wszechstronny rozwój dziecka. Dla dzieci słowo czytane ma ogromne znaczenie, wymaga zaangażowania, uczy koncentracji, wspomaga wszechstronny rozwój. Już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, uczy myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, przygotowuje do nauki w szkole. Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.
Wizyta ta była też okazją do „lekcji z preorientacji zawodowej” i wielu zabaw.
Dzieci miały okazję zwiedzić część pomieszczeń zajmowanych przez poradnię oraz zapoznać się z pracą niektórych pracowników: logopedy, pedagoga, psychologa, sekretarki itp. Największą atrakcją okazał się basen z piłeczkami - budowanie z dużych klocków, tor przeszkód oraz zabawy z kolorową chustą i liczne gry ogólnorozwojowe.
Podczas spotkania z dziećmi rozmawiano o bezpieczeństwie w Internecie. Przedszkolaki chętnie mówiły jak często korzystają z komputerów, laptopów czy też z telefonów komórkowych. Rozmawiano również o oznakach nadchodzącej wiosny oraz o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, na które bardzo niecierpliwie (oraz na „Zajączka”) czekają.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona