Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Po studiach będą leczyć
04-04-2018

Po studiach będą leczyć

Data wydarzenia: 04-04-2018

W piątek 23 marca 2018 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Anny Józiak i Emilii Grabowskiej - Grządziel udała się na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Zajęcia odbywały się w ramach współpracy w laboratoriach uniwersyteckich. Uczestniczyli w nich uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z wyborem studiów związanych z medycyną.

Podczas zajęć młodzież miała możliwość skorzystania z profesjonalnego wyposażenia laboratoryjnego, dzięki czemu zwiększyła swoje umiejętności i poszerzyła wiedzę z zakresu chemii doświadczalnej. Pod opieką wykładowczyń PUM, dr n. chem. Małgorzaty Stańczyk-Dunaj oraz dr n. med. Katarzyny Jakubowskiej, uczniowie przeprowadzali doświadczenia - m.in. reakcję zobojętnienia, miareczkowanie, sączenie i tworzenie różnego rodzaju osadów i roztworów. Poznali znaczenie metody analizy miareczkowej oraz zapoznali się z najczęściej popełnianymi błędami w jej praktycznym zastosowaniu.
Zajęcia miały charakter praktyczny, młodzież samodzielnie poznawała tajniki chemii. Dzięki zajęciom na PUM i możliwości zapoznania się z bazą uczelni wielu uczniów utwierdziło się w decyzji o kontynuowaniu nauki na kierunkach medycznych.
Podziękowania należą się wykładowcom i władzom Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego za profesjonalne przygotowanie zajęć, wolę kontynuacji patronatu nad klasami medyczno – politechnicznymi oraz efektywną współpracę z kaliskim Liceum.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona