Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ważna jest wiara w siebie
04-04-2018

Ważna jest wiara w siebie

Data wydarzenia: 04-04-2018

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, filmowcem, religioznawcą i filozofem Mariuszem Kurcem.

Spotkanie, zorganizowane przez pedagoga szkolnego Annę Józiak, przy współpracy z Dorotą Ławniczak, wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim, odbyło się 23 marca 2018 r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pom.
,,Człowiek w drodze – własne świadectwo”, to program Mariusza Kurca, człowieka obdarzonego wielką charyzmą, który ze swoim przekazem bezbłędnie trafił do młodzieży. Bazując na własnych życiowych doświadczeniach, przedstawił problem uzależnień, ich zdrowotne i społeczne skutki oraz walkę z nimi. Prowadzone przez niego spotkanie było elementem działań w zakresie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej.
Mariusz Kurc to człowiek, który od 22 lat podróżuje przez wiele krajów na wszystkich kontynentach, odwiedził między innymi Australię, Indie, Chiny, Afganistan, Indonezję, Kambodżę, Egipt, Wietnam, Tajlandię i Pakistan. Podczas podróży filmuje życie codzienne napotkanych ludzi oraz sytuacje, jakie tworzą. Zwraca uwagę na łączące ich więzi, na lokalne zwyczaje, na ich radości i smutki, które często wynikają z sytuacji politycznej i gospodarczej krajów, w których żyją. Bada ich religię i wierzenia, interesuje się ich kulturą oraz poszukuje uniwersalnych wartości, które są wspólne dla wszystkich kultur.
W swoich filmach z Azji i Afryki zaprezentował egzotyczne kultury i obyczaje, unikalne obrazy przyrody, świat fauny oraz codzienność zwykłych ludzi. Udział w spotkaniu pozwolił uczniom zrozumieć, że w życiu ważna jest wiara w siebie, stawianie sobie celów i ich realizacja. Prezentacje filmowe i opowieści Mariusza Kurca były bardzo ciekawe i inspirujące, wzbudziły duże zainteresowanie i uznanie publiczności.

 Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona