Wyłonili talenty matematyczne
10-04-2018

Wyłonili talenty matematyczne

Data wydarzenia: 10-04-2018

W piątek, 5 kwietnia 2018 r. odbył się I Powiatowy Konkurs SUPERMATEMATYK pod patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego.

Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Do konkursu przystąpili uczniowie z Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego i Złocieńca. Celem konkursu było rozbudzanie, rozwijanie i kształtowanie zainteresowań matematyką, popularyzacja matematyki, wyłanianie talentów matematycznych, dowartościowanie uczniów zainteresowanych matematyką oraz wyrabianie zdrowej rywalizacji.
Konkurs składał się z dwóch etapów w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. W pierwszym etapie, który trwał 60 minut, uczniowie rozwiązywali wyłącznie zadania zamknięte. Po godzinnej przerwie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a ich opiekunowie podziękowania. Następnie komisja przedstawiła osoby, które zakwalifikowały się do finału konkursu. Druga część składała się z zadań zamkniętych i otwartych. Komisja w składzie Jolanta Jaworska, Honorata Kępa, Joanna Skurczyńska i Katarzyna Kuźniewicz, po 90 minutach zmagań wyłoniła zwycięzców rywalizacji:

Kategoria gimnazjum:

1. miejsce Aleksandra Rogowska – oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 w Czaplinku
2. miejsce Grzegorz Szymkaruk – oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim
3. miejsce Jakub Lipiński – oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
1. miejsce Kamila Prabucka– Liceum Ogólnokształcące w ZSP Drawsko Pomorskie
2. miejsce Maciej Kraska– Liceum Ogólnokształcące w ZSP Drawsko Pomorskie
3. miejsce Kacper Doleba – Liceum Ogólnokształcące w ZSP Drawsko Pomorskie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczególne podziękowania kierujemy dla emerytowanych nauczycielek matematyki: Jolanty Jaworskiej i Honoraty Kępy, które swoim doświadczeniem i wiedzą wsparły organizatorów i brały czynny udział w komisji konkursowej.