Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Anglik” dla gimnazjalistów
10-04-2018

„Anglik” dla gimnazjalistów

Data wydarzenia: 10-04-2018

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 65 uczestników z 16 szkół podstawowych, nie tylko z powiatu drawskiego.

Uczestnikami byli uczniowie z Choszczna, Dolic, Drawna, Drawska Pomorskiego, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Krzęcina, Mirosławca, Pełczyc, Recza, Tuczna, Wałcza, Chwiramu, Wierzchowa i Złocieńca.
Do finałowej części konkursu zakwalifikowało się pięć osób z najwyższym wynikiem po części ustnej. Ostatecznie, po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Ińsku Wiktoria Trembowska, drugie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Drawnie Jakub Wiśniowski, miejsca trzecie i czwarte zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, Lidia Bogusz i Jakub Bołtacz. Miejsce piąte zajęła uczennica Publicznego Gimnazjum w Choszcznie Aleksandra Brzezicka.
Laureatka pierwszego miejsca w nagrodę pojedzie w maju na warsztaty językowe do Londynu razem z kaliskimi licealistami z klasy dwujęzycznej. Nagrodę główną ufundował Burmistrz Kalisza Pomorskiego. Pozostali laureaci otrzymali sprzęt elektroniczny oraz upominki ufundowane przez Starostę Drawskiego oraz Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim.
Nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Tomasz Kołtun, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim Elżbieta Zydorek i Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.
Dyrektor kaliskiego liceum podkreślił bardzo dobrą organizację konkursowych zmagań przez nauczycieli języka angielskiego i uczniów klas dwujęzycznych, a szczególnie koordynatora przedsięwzięcia Zbigniewa Jarząbka.
Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego. Jego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Zbigniew Jarząbek we współpracy z Joanną Boniecką, Magdaleną Łojek i Maciejem Tuźnikiem. Przygotowaniem pomieszczeń, przyjęciem gości i prowadzeniem części oficjalnej konkursu zajęli się uczniowie klas dwujęzycznych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona