Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Społecznicy zadziałają w Powiecie Drawskim
11-04-2018

Społecznicy zadziałają w Powiecie Drawskim

Data wydarzenia: 11-04-2018

10 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone Programowi „SPOŁECZNIK 2018”. Spotkanie otworzył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

W spotkaniu  uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, Dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Anna Nowak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz oraz animator programu Romana Kowalewicz  z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 
- Uruchomcie wyobraźnię, realizujcie swoje marzenia, pomagajcie” - mówił Ryszard Mićko i zachęcał mieszkańców Pomorza Zachodniego, by skorzystali ze wsparcia jakie umożliwia Program Społecznik. Urząd Marszałkowski już po raz drugi w specjalnym programie dotacyjnym promuje aktywizowanie i integrowanie lokalnych społeczności. Tym, którym chce się działać udostępniono aż 3 mln zł.
 
Społecznicy zadziałają także w powiecie drawskim!
 
W ubiegłym roku dzięki programowi Społecznik wiele ciekawych inicjatyw udało się zrealizować również mieszkańcom Drawska Pom.  i okolic. Wśród nich niezwykły oddźwięk napotkał projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Drawska „Meander” - Odkrywamy przeszłość Powiat drawski w pierwszych latach powojennych, który przybliżył historie i losy pierwszych powojennych mieszkańców powiatu.
- Społecznik to taka pomocna dłoń. Chcemy by mieszkańcy regionu mogli się integrować poprzez dzielenie się swoimi pasjami czy marzeniami. Wiele cennych inicjatyw zasługuje by się nimi dzielić – dodał R. Mićko. - Program Społecznik ma tą niezwykłą zaletę, że pozwala ludziom się poznać. Dobra energia i dobre pomysły trafiają na dobrą glebę, dzięki której wyrastają wspaniałe inicjatywy. To niesamowite jak wiele uśmiechu i zaangażowania udaje się wyzwolić społecznikom.
Program Społecznik jest tak naprawdę odpowiedzią Województwa Zachodniopomorskiego na dotychczasową współpracę z organizacjami pozarządowymi, która pokazała, że należy wspierać również tych, którzy nie mają zarejestrowanych stowarzyszeń, a posiadają fantastyczne pomysły.
Pierwszy nabór wniosków już ruszył i trwa do 25 kwietnia Obok cieszących się olbrzymim zainteresowaniem w roku ubiegłym mikrodotacji (ponad 1000 wniosków), zostały również uruchomione tzw. inicjatywy obywatelskie. To innowacyjna forma budżetu obywatelskiego, gdzie wsparcie może wynieść nawet do 10 tys. zł. W tym przypadku, o tym do kogo ostatecznie trafią granty  zdecyduje głosowanie internetowe.
O wsparcie mogą się starać m.in. stowarzyszenia i fundacje, ale także osoby, które stworzą trzyosobową grupę inicjatywną i znajdą formalnego opiekuna w postaci organizacji pozarządowej.
Szczegóły Programu można znaleźć na stronie http://karrsa.eu/program-spolecznik/  gdzie znajduje się m.in. odnośnik do generatora wniosków, który usprawnia i ułatwia aplikowanie o środki. Operatorem programu społecznik jest Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z którą można się skontaktować mailowo pisząc na adres bospolecznik2018@karrsa.pl lub spolecznik2018@karrsa.pl,  a także telefonicznie pod numerem 94 341 63 30. Animatorem Programu jest Romana Kowalewicz – r.kowalewicz@karrsa.pl 660 239 373 .

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona