Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowe zwycięstwo
12-04-2018

Zdrowe zwycięstwo

Data wydarzenia: 12-04-2018

XI już Powiatowa Olimpiada Zdrowia odbyła się 11 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna drawskiego ZSP.

Na podstawie uzyskanych punktów Jury ustaliło kolejność miejsc w finale XI Powiatowej Olimpiady Zdrowia:
I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku
III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu
IV miejsce –  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
V miejsce – drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku
 
Organizatorem Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.  Uczestnikom Olimpiady nagrody wręczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z przewodniczącą Jury Elżbietą Motyl.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: ZSP w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Kaliszu Pomorskim, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku. Czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych.
W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, po czym przystąpili do części praktycznej, która została przygotowana przez strażaków z drawskiej Komendy PSP. W tej części przedstawiciele drużyn musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami, ponieważ byli zaskakiwani sytuacją zagrożenia życia bądź wypadku, zaaranżowaną na potrzeby konkursu przez pozorantów.
Organizatorzy składają podziękowania za pomoc i udział w Olimpiadzie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona