Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jak mieć motywację do nauki
13-04-2018

Jak mieć motywację do nauki

Data wydarzenia: 13-04-2018

Pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Anna Kwiecińska przeprowadziła zajęcia warsztatowo - treningowe dotyczące motywacji do nauki oraz efektywnych sposobów uczenia się.

Warsztaty odbyły się 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim w klasach siódmych oraz drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych. 
Uczniowie podczas zajęć zastanawiali się nad tym, co wpływa na ich motywację do nauki, dlaczego niełatwo jest im pokonywać trudności szkolne oraz jaki wpływ wywierają na nich  motywatory zewnętrzne i wewnętrzne. Stawiali również pytania dotyczące celowości nauki i wpływu porażek na podejmowane kolejne działania.
Uczestnicy zajęć odpowiedzieli również na pytania psychozabawy, która ujawniła ich słabości oraz popełniane podczas nauki błędy. Aby podczas zdobywania wiedzy bazować na zasobach i potencjale, młodzież wskazywała swoje mocne strony, sprawdzała u siebie dominujące kanały przyswajania wiedzy oraz sprawdzała dominację półkul mózgowych. Ponadto, aby nauka sprawiała przyjemność i dawała poczucie satysfakcji, młodzież poznała różnorodne metody zapamiętywania, stymulowania i pobudzania mózgu i pamięci oraz wpływu wewnętrznego podejścia na osiągane sukcesy.  
Uczestnicy dzielili się również swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a także   przedstawiali wizje idealnej szkoły.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona