Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Maluchy w sieci
16-04-2018

Maluchy w sieci

Data wydarzenia: 16-04-2018

Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nętnie oraz wychowawczyń pracujących w oddziałach przedszkolnych Teresy Winnickiej i Doroty Kanarek odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez Zofię Lisowską, pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Tematem spotkania, które odbyło się 11 kwietnia 2018 r., było bezpieczne korzystanie z nowoczesnych technologii. Po krótkim wzajemnym poznaniu się i rozmowie, dzieci wspólnie obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel Necio”. Dzieci malowały głównego bohatera bajki - Jasia i jego samodzielnie skonstruowanego robota „Necio”. Następnie rozpoczęła się rozmowa z dziećmi na temat korzystania z komputera i Internetu. Przedszkolaki bez większych zahamowań mówiły, jak często korzystają z komputerów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych.
Współczesne dzieci stykają się z nowymi technologiami od najmłodszych lat. Nie ma możliwości zatrzymania tej tendencji i nie oto chodzi. Zadaniem dorosłych jest więc nauczenie młodego pokolenia, jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii, które mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Telewizja i gry komputerowe nie muszą zastępować książki czy czasopisma, wspólnej zabawy i spacerów.
Były to zajęcia, które wpływają na rozwój osobisty i społeczny, przybliżają wiedzę jak korzystać ze zdobyczy technologicznych w bezpieczny dla siebie sposób.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona