Rozmawiali o pieniądzach
16-04-2018

Rozmawiali o pieniądzach

Data wydarzenia: 16-04-2018

W dniach 11-12 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy – Ośrodku Rehabilitacyjno Kulturalnym w Drawsku Pomorskim odbył się rewelacyjny warsztat z zakresu edukacji społeczno-finansowej.

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy Domu pod okiem prowadzącego Arkadiusza Borysiewicza z Fundacji Nauka dla Środowiska podejmowali zagadnienia dotyczące przepływu gotówki, tworzenia celów finansowych, planowania wydatków oraz sposobów i możliwości oszczędzania. Na zakończenie stworzono plan finansowy i zasady wprowadzania go w życie.
Trudno opisać wrażenia oraz pozytywną energię, które się wytworzyły podczas zajęć - wszyscy uczestnicy wykazali 100% aktywności i zaangażowania.
Warsztaty „Wybierz Przyszłość” realizowane są w ramach projektu „Sieć Zachodniopomorska Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu szczecineckiego”, który to wsparciem obejmuje organizacje pozarządowe z terenu powiatu drawskiego – w tym przypadku warsztaty przeprowadzone zostały w ramach współpracy PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim i stowarzyszenia FILAR.