Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zawodowcy rekrutują gimnazjalistów
17-04-2018

Zawodowcy rekrutują gimnazjalistów

Data wydarzenia: 17-04-2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim prowadzi aktywnie akcję rekrutacyjną.

12 kwietnia 2018 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych Monika Gołąb oraz Zbigniew Juchnik wraz z uczennicami klasy II technikum żywienia Alicją Drdzeń oraz Karoliną Markowską odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim.
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego próbowali przybliżyć kierunki kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. W formie ćwiczeń praktycznych młodzież uczyła się prawidłowo dobierać zastawę stołową do podanego menu.
Z kolei uczniowie w zawodzie technik hotelarstwa ponownie rozpoczęli zajęcia w klasach trzecich oddziałów gimnazjalnych w celu zainteresowania młodszych kolegów tym kierunkiem kształcenia. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia clipu oraz filmu nakręconych i zmontowanych przez uczniów, a także spotu nagranego podczas Dnia Otwartego szkoły. Uczestniczyli w konkursie hotelarskim, w którym zwycięzcy otrzymali słodki upominek, natomiast wszyscy uczestnicy - zakładki do książek z hasłem: „Hotelarstwo-praca i pasja-Twój wybór” wykonane również przez młodzież.
Spotkania z gimnazjalistami będą kontynuowane we wszystkich klasach trzecich oddziałów gimnazjalnych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona