Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Naukowy tydzień w drawskim liceum
17-04-2018

Naukowy tydzień w drawskim liceum

Data wydarzenia: 17-04-2018

9 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. I Armii Wojska Polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim rozpoczął się projekt pt. „Tydzień z naukowcem w szkole”.

W tym roku wybór padł na naszą rodaczkę Marię Skłodowską-Curie. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o wybitnych ludziach nauki, eksponowanie znaczenia pracy intelektualnej, poszukiwanie wzorców, inspirowanie uczniów twórczymi postawami wybitnych ludzi nauki. W poniedziałek nastąpiło otwarcie wystawy, połączone z wykładem pt. „Historia niezwykła” o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie.
11 kwietnia w ramach „Tygodnia z naukowcem” w murach Liceum pojawiła się klasa druga gimnazjalna wraz z nauczycielką Haliną Sitarz. Uczniów przywitano prezentacją o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. W przerwie były gorące dyskusje przy oglądaniu wystawy i zdjęcia z RADkiem. Spotkanie zakończono quizem wiedzy, który bezbłędnie rozwiązała Nikola Hofman.
Piątek 13 kwietnia to ostatni dzień projektu pt. „Tydzień z naukowcem”. Na lekcji chemii klasa druga rozwiązywała zadania z promieniotwórczości. Na długiej przerwie odbył się konkurs o życiu i działalności M. Skłodowskiej-Curie. Pytania nie były łatwe, ale młodzież poradziła sobie z nimi wspaniale. Konkurs wygrała Paula Gorzyńska. Zwyciężczyni odebrała dyplom i nagrodę w postaci biografii Marii Skłodowskiej-Curie, którą napisała jej córka Ewa.
Po podsumowaniu projektu odbyła się projekcja filmu pt. „Maria Skłodowska-Curie”.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona