Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Złapani na haczyk…
19-04-2018

Złapani na haczyk…

Data wydarzenia: 19-04-2018

Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Turystyczno-Wędkarskim „Wędkarskie opowieści” i z Klubem Wędkarskim „Ongoing Fishing” ze Złocieńca.

17 kwietnia br., odbyły się pierwsze zajęcia z członkami Stowarzyszenia: Januszem Jankowskim i Tomaszem Łajczakiem. Miały one na celu zapoznanie podopiecznych internatu ZPE-T z podstawowymi wiadomościami z zakresu wędkarstwa, usystematyzowanie ich dotychczasowej wiedzy. Prowadzący przybliżyli także istotny temat zasad bezpiecznego przebywania nad wodą oraz korzystania z piękna i dobrodziejstw okolicznych jezior.
Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród męskiej części wychowanków, którzy mieli okazję wzbogacić swoje słownictwo wędkarskie, poznać różne rodzaje wędek, a także utrwalać znane już sobie gatunki ryb lub poznać całkowicie nowe. Prowadzący zwrócili uwagę na okresy ochronne dla poszczególnych gatunków ryb, by uzmysłowić młodym słuchaczom, jak ważne jest dbanie o rozsądne połowy. Oprócz wiedzy teoretycznej wychowankowie ZPET zmierzyli się także z zadaniami sprawnościowymi – rzucali piłeczkami do celu oraz ćwiczyli zarzucanie wędkami do tarczy. Zajęcia z tego zakresu wpływają pozytywnie na rozwój procesów poznawczych, doskonalą kompetencje społeczne, pozwalają dotrzeć do najbardziej opornych charakterów.
Już po pierwszym spotkaniu można stwierdzić, że wśród podopiecznych ukrywają się prawdziwe wędkarskie talenty.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona