Szkolenie dla przyszłych mundurowych
24-04-2018

Szkolenie dla przyszłych mundurowych

Data wydarzenia: 24-04-2018

W dniach od 18 do 20 kwietnia 2018 roku 30 uczniów pierwszej klasy policyjno – penitencjarnej przebywało na obozie szkoleniowym w miejscowości Komornica (powiat legionowski).

Opiekunami młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych byli wychowawca Paweł Łuczko, nauczyciel przysposobienia policyjnego i historii Krzysztof Wójciak oraz ks. Wojciech Marcinkiewicz.
W ciągu trzech dni obozu uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć na terenie szkoły oraz w innych miejscowościach. Trening militarny na powietrzu, szkolenie z technik i taktyk interwencji, trening realnej samoobrony, nocny trening technik zadań specjalnych w terenie, to atrakcje, które dzięki Dyrektorowi Zespołu Szkół w Komornicy Krzysztofowi Roszakowi zorganizowała Fundacja Lupus. Trening strzelania na terenie szkoły oraz wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie były równie istotnymi elementami obozu. Dodatkowe elementy, takie jak wizyta w Twierdzy Modlin, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski i spacer ulicami Warszawy z Dyrektorem Muzeum Literatury w Warszawie Jarosławem Klejnockim, były niecodziennym uzupełnieniem obozu, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kalisz Pomorski Hubertowi Kozakowi oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Drawno Włodzimierzowi Rocławskiemu za wsparcie finansowe wyjazdu.  Szczególne podziękowania kierujemy do Krzysztofa Roszaka, dyrektora Zespołu Szkół w Komornicy, za gościnne przyjęcie oraz zorganizowanie szkolenia dla kaliskich licealistów. Dziękujemy również Komendantowi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nadkomisarz Annie Rosół za prezentację wyposażenia Centrum i elementów szkolenia policjantów,  Katarzynie Obrębskiej za umożliwienie wizyty w Episkopacie i Pałacu Prezydenckim oraz Jarosławowi Klejnockiemu, za oprowadzenie po warszawskiej Starówce.
Obóz był bardzo intensywny, bogaty w nowe doświadczenia. Młodzież miała okazję uczestniczenia w szkoleniu na wysokim poziomie i zapoznania się z różnymi aspektami pracy i szkolenia policji. Szkoła będzie kontynuować tego typu zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, związane z ich profilem kształcenia.