Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Strzelcy wyborowi
27-04-2018

Strzelcy wyborowi

Data wydarzenia: 27-04-2018

Uczniowie klas policyjnych kaliskiego Liceum, pod opieką nauczycieli Zbigniewa Jarząbka, Sebastiana Statecznego i Krzysztofa Wójciaka odbyli trening strzelecki na strzelnicy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie.

Zajęcia na strzelnicy w dniu 25 kwietnia 2018 r. prowadzone były w ramach zajęć z przysposobienia penitencjarnego, dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Zakładem Karnym w Wierzchowie.
Uczniowie, po przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, pod okiem instruktorów z Zakładu Karnego w Wierzchowie, strzelali z karabinków kbks do tarcz umieszczonych w odległości 50 metrów. Zdecydowana większość osiągnęła bardzo dobre wyniki, a wszyscy zwiększyli swoje strzeleckie doświadczenie i umiejętności.
Najlepszy wynik osiągnęła Wiktoria Bagrowska, która uzyskała 98/100 możliwych do uzyskania punktów. Warto zaznaczyć, że dla uczniów z klasy pierwszej, było to drugie ostre strzelanie w ciągu tygodnia, ponieważ kilka dni temu podczas pobytu na obozie w Komornicy strzelali m.in. z pistoletów Glock.
Dziękujemy Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie ppłk. Radosławowi Pewniakowi za umożliwienie przeprowadzenia treningu strzeleckiego oraz por. Dorocie Zwolańskiej i funkcjonariuszom Służby Więziennej za instruktaż i profesjonalne przygotowanie strzelania.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona