Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Warsztaty dla rodzin zastępczych
30-04-2018

Warsztaty dla rodzin zastępczych

Data wydarzenia: 30-04-2018

Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim zorganizował kolejne spotkanie z cyklu pomocy rodzinom zastępczym w wychowaniu dzieci.

Tym razem, 26 kwietnia br., w Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie - filia w Drawsku Pomorskim goszczono przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz rodziców pełniących pieczę zastępczą nad dziećmi z terenu powiatu drawskiego.
Gości powitali: Dyrektor PCPR Alicja Krycka – Sumińska oraz Dyrektor ZPET Krystian Ignacak. Celem konferencji była pomoc rodzicom pełniącym pieczę zastępczą w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Spotkanie poprowadziła pedagog ZPET Urszula Babicka. Prezentacja multimedialna z wykładem pt. „Umiejętności wychowawcze opiekunów zastępczych, a problemy wychowawcze z dziećmi” spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i pracowników PCPR. Następnie odbyła się część warsztatowa dotycząca doskonalenia sposobów prowadzenia rozmów z dzieckiem oraz technik wprowadzania konsekwencji jako reakcji na zachowania dziecka.
Rodzice dyskutowali na temat różnych sytuacji problemowych jakie pojawiają się na co dzień w ich domach. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona