Udany start
08-05-2018

Udany start

Data wydarzenia: 08-05-2018

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu zajęli kolejne miejsca na podium i tuż poza nim (4) w ramach współzawodnictwa sportowego w orientacji sportowej XXV Mistrzostw Pomorza i Kujaw.

Zawodnicy w dniach 21 - 22 kwietnia 2018 r. rywalizowali w biegach sprinterskich Biegu na Orientację w terenie zurbanizowanym (III runda) i klasycznym BnO w terenie leśnym Polic (IV runda).

Miejscem zmagań kolejnych rund (V i VI) były tereny zielone miasta Choszczna (sprinterski bieg parkowy) w bezpośredniej styczności z brzegiem urokliwego jeziora oraz wymagający kompleks leśny „Rzecko”- midle. Te zawody odbyły się w dniach 28 – 29 kwietnia 2018 r. Duża zmienność warunków startowych (4 różne mapy) i manewrowanie w zróżnicowanym terenie w formule orienteeringu były praktycznym sprawdzianem wiedzy i umiejętności nawigacji przy pomocy mapy i kompasu. Udział w zawodach w kategorii K 18 był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej walce sportowej z zawodniczką Kadry Narodowej. Stąd miejsca na podium - dwa srebrne medale i jeden brązowy Pauliny Kozieł oraz brązowy medal Adrianny Kmieć w pełni satysfakcjonują zawodników i trenera. Czwarte miejsce Wiktorii Ingram w biegu sprinterskim i dwa kolejne czwarte miejsca trenera i opiekuna zespołu orientalistów Jana Macula rokują pozytywnie na przyszłość. Ciężka praca na treningach „nie poszła w las”.