Drawsko pamięta
08-05-2018

Drawsko pamięta

Data wydarzenia: 08-05-2018

W dniu 8 maja 2018 roku na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego wraz z podniesieniem flagi Polski. W obchodach dział wzięli m.in. przedstawiciele jednostek samorządowych, instytucji i zakładów pracy, kombatanci, dzieci i młodzież szkolna, mieszkańcy oraz żołnierze polscy i żołnierze wojsk sojuszniczych przebywających na poligonie drawskim. Powiat Drawski reprezentował Sekretarz Powiatu Jacek Brzozowski wraz ze współpracownikami.

Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem oraz zapalono symboliczne znicze na grobach żołnierzy. Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.