Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Brak czasu na nudę, czyli dzień z życia internatu
14-05-2018

Brak czasu na nudę, czyli dzień z życia internatu

Data wydarzenia: 14-05-2018

10 maja br. podopieczni internatu Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznego w Bobrowie aktywnie spędzali dzień.

Wychowankowie odwiedzili chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, gdzie zaprezentowali swoje prace. Uczestniczyli w zabawach integracyjnych, pokazach żonglerskich, występach artystycznych oraz pokazach sztuczek karcianych. Najlepszą formą integracji młodzieży obu placówek okazała się zumba. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek. Działanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego ,,Coś wspólnego”.

Tego samego dnia odbyły się kolejne zajęcia wędkarskie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Turystyczno - Wędkarskim ,,Wędkarskie opowieści” i Klubem wędkarskim ,,Ongoing Fishing” w Złocieńcu. Tak zwana ,,ryboterapia” ma nie tylko wydźwięk edukacyjny, ale również jest to czas wyciszenia i relaksu dla wychowanków. Chętnie rozwijają swoje zainteresowania i aktywnie spędzają czas pod okiem profesjonalistów, zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Podczas spotkania młodzież przygotowała ,,zanętę”, ,,podkarmiła” łowisko oraz podjęła próby łowienia, które przyniosły pierwsze sukcesy. Podopieczni byli pod wielkim wrażeniem. Z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania.

Ostatnią atrakcją w tym dniu dla wychowanków internatu i dzieci ze Świetlicy „Promyczek” w Złocieńcu pod opieką Elżbiety Frankowskiej było wspólne pokonywanie „questowego” szlaku.
Ich zadaniem było znalezienie skarbu. Droga do niego prowadziła przez miejsca bogate w ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Najważniejszym elementem „questowej” wycieczki było odnalezienie klucza do skarbu. Aby go odszukać konieczne było zdobywanie informacji i rozwikłanie licznych zagadek. Po jego odnalezieniu wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego Złocieńcu.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona